Dolgozói fórum – Teljes átalakuláson megy át Buda egészségügyi ellátása

2019. szeptember 16.-án dolgozói fórumot rendeztünk, melyen az intézményünkben az elmúlt időszakban megvalósult vagy elindult beruházásokat, illetve az Észak-Közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő, mint centrumkórház jövőjével kapcsolatos kormányzati elképzeléseket ismertettük. Eseményünket az egészségügyért és a finanszírozásért felelős tárca minisztere, valamint a II. és a XII. kerület polgármestere is megtisztelte jelenlétével.

Tájékoztató fórumunkon elhangzott, hogy hamarosan elkezdődhet az új hegyvidéki szakrendelő tervezése, mely a Kútvölgyi úton kap helyet.
A tervezésre még ősszel kiírják a közbeszerzési eljárást, optimális esetben egy év múlva pedig már a szakrendelő kialakítása is elindulhat.
Intézményünkben évente 550.000 járó és 45.000 fekvő beteget kezelünk, a most induló átalakítások részeként az új központi kórháztól szervezetileg elkülönülő járóbeteg szakrendelőt hozunk létre. Ez utóbbinak a megvalósítása az első feladat,  ezt követően kerül majd sor a kórház részleges átépítésére. A fenntartó elfogadta a szakrendelő orvosszakmai programját, és várhatóan az ősszel megjelenik a közbeszerzés a tervezésre is.

Kórházunk jelenlegi 48 ezer négyzetméternyi épületegyütteséből körülbelül 30 ezer négyzetmétert fel kell újítani, ám a többi helyett majdnem kétszer ennyit kell az alapoktól felépíteni.

Fórumunk felszólalói türelmet és optimizmust kértek a kórház dolgozóitól, valamint azt, hogy a betegekbe is öntsenek hitet, hiszen néhány éven belül teljes átalakuláson megy át Buda egészségügyi ellátása.

Fotó: Sárközy György
(A nagyobb méret megtekintéséhez kattintson a képre!)