A szakrendelések és szakambulanciák csak sürgős ellátást igénylő betegeket fogadhatnak

Az Emberi Erőforrások Miniszterének javaslatára 2020.03.16.-tól kezdve a szakrendelések és szakambulanciák csak sürgős ellátást igénylő betegeket fogadhatnak. Az egyéb esetek ellátása későbbi időpontban telefonon történő egyeztetés alapján történhet. Távkonzílium a 325-11-00-es számon hívható, ez a Szakrendelő központi telefonszáma. A 356-80-91 szám a központi előjegyzés telefonszáma.

A módosítások célja, hogy a fertőzésveszélyes ellátások száma csökkenjen, az egészségügyi kapacitások a védekezésre koncentrálódhassanak és az ellátók adminisztratív terhei csökkenjenek. A fertőzés terjedésének visszaszorítását szolgálják azok az intézkedések is, amelyek csökkentik az orvos-beteg találkozás szükségességét: a közgyógyellátásra való jogosultság a kormány korábbi döntése értelmében a veszélyhelyzet időtartama alatt, majd annak megszűntét követő 90 napig fennmarad; a keresőképtelenségről szóló igazolásokat sem kell 2 hetenként kiállítani, és az idős emberek védelmében a stabil állapotú krónikus betegek szokásos gyógyszereinek elektronikus vényen történő rendelése, valamint a betegeknek adott tanácsadás távkonzultáció során is történhet. Az emelt és kiemelt támogatással rendelhető gyógyszerekre és gyógyászati segédeszközökre kiállított szakorvosi javaslatok is érvényesek maradnak a veszélyhelyzet időtartama alatt, valamint a veszélyhelyzet megszűnését követően 90 napig.

Megértésüket köszönjük!