Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott dr. Blatniczky László

A miniszterelnök előterjesztésére Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott a gyermekkori cukorbetegséggel, illetve az elhízás gondjaival küzdő gyermekekért végzett több évtizedes, áldozatos munkája elismeréseként dr. Blatniczky László gyermekdiabetológus főorvos, aki lassan 45 éve dolgozik a Szent János Kórházhoz tartozó Budai Gyermekkórházban. Ezúton is gratulálunk!

1976-ban került a Budai Gyermekkórházba, ahol 1978-tól megszervezte és megteremtette a rendszeres diabétesz gondozást. 1990-től osztályvezető főorvosként dolgozott, 1996-2005 között a Budai Gyermekkórház főigazgatójaként irányította az intézményt, majd tudományos igazgató és osztályvezető főorvosi pozícióban végezte munkáját. Egészségügyi menedzseri, csecsemő-gyermekgyógyászati szakképesítésen kívül laboratóriumi, endokrinológiai szakorvos, és az MDT diabetológusa cím tulajdonosa. Kiemelten foglalkozik az 1-es típusú diabétesz korai felismerésének lehetőségeivel, az optimális kezelési módszereinek gyakorlati szempontjaival, valamint a diabéteszes gyermekek pszicho-szomatikus fejlődésének kérdéseivel. Számos jelentős hazai és nemzetközi társaság tagja. A Juvenilis-Diab-Help Alapítvány Kuratóriumi elnökeként segítette, szervezte a diabéteszes gyermekek nyári táboroztatását.