Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott dr. Szekeres Márta

A miniszterelnök előterjesztésére Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott több évtizedes szemészorvosi pályája, valamint a határon túl élő magyar gyermekek gyógyítása érdekében végzett önkéntes munkája elismeréseként dr. Szekeres Márta gyermekszemész szakorvos, a Budai Gyermekkórház nyugalmazott rendelésvezető főorvosa, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat tagja.

Dr. Szekeres Márta szemész főorvos közel 50 évnyi szemorvosi tapasztalattal rendelkezik. 2000-ben történt nyugdíjba vonulása után részmunkaidőben újra munkába állt, és 2013-ig a Budai gyermekkórházban a Gyermekszemészeti rendelőben dolgozott, ahol 2013 és 2015 között önkéntes segítőként folytatta tevékenységét. A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat orvoscsoportjának tagja, a rászoruló és beteg gyermekekért végzett több évtizedes áldozatos munkája során az elmúlt 22 évben több mint negyvennégyszer járt Erdélyben, ahol vizsgálta és kezelte a gyerekek szemét, és szemüveggel látta el őket. Magyarországon is rengeteg hátrányos helyzetű gyereket látott el, valamint gyógyította a határon túlról érkezett gyerekek százainak a szemét is.