Gyermekpszichiátria fejlesztés

A Gyermekpszichiátria fejlesztéséről döntött a Közösségi Élet Újraindításáért felelős Operatív Törzs. A Szent János Kórház Gyermekpszichiátriai Rehabilitációs osztályának bővítéséről hozott döntés értelmében növelni tudjuk a kapacitást, infrastrukturális beruházások fognak megvalósulni 1,2 milliárd forintos forrásból. Ennek köszönhetően azok a gyermekek, akik súlyos pszichés problémákkal küzdenek és komoly ellátásra szorulnak, biztonságos körülmények között, magas színvonalú ellátást kaphatnak majd a jövőben.

Bár több intézmény is van, melyekben az aktív ágyak mellett rehabilitációs ágyak is működnek, az ország egyetlen gyermek- és ifjúságpszichiátriai rehabilitációs osztálya a Szent János Kórházban található. Egyedülálló részlegünkön ezernél is több kiskorú pszichiátriai beteget látunk el évente, akik a legkülönbözőbb betegséggel kerülnek hozzánk. „A világon mindenhol, így Magyarországon is ugrásszerűen emelkedik a különböző pszichés zavarral küzdő gyermekek, családok száma, ezért elengedhetetlen a szakterület fejlesztése, bővítése. Az utóbbi években nagymértékben emelkedik a táplálkozási zavarok, szorongásos zavarok, depresszív zavar, önsértések, figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, viselkedészavarok, szomatikus betegségekhez társuló pszichés zavarok száma.”- mondta Dr. Máttyus Anna, a Gyermek és Ifjúságpszichiátriai Rehabilitációs osztály főorvosa.

A Gyermek-és Ifjúságpszichiátria Rehabilitációs Osztály elérhetősége: +36 30 5339280.