Október a mellrák elleni küzdelem hónapja.

Ebben a hónapban kiemelten próbálják felhívni a nők figyelmét a betegségre, a mammográfiás szűrés és a megelőzés fontosságára.
A Szent János Kórház figyelemfelkeltő kampánya keretében a betegséghez és annak megelőzéséhez kapcsolódó információkkal és külön szűrőnappal próbálja felhívni az érintett korosztályú hölgyek figyelmét. Október 16-án 8 és 14 óra között mammográfiás és nőgyógyászati szűrőnapot tartunk a Kútvölgyi Rendelőintézetben.
Szűrésre bejelentkezni orvosi beutalóval tudnak a szabad helyek
függvényében az alábbi elérhetőségen: 061 325 1100

Magyarországon minden 8-9. nőt érint az emlőrák az élete valamely szakaszában, és persze ezzel párhuzamosan családjukat, környezetüket is. Szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy az idejében felismert mellrák jó eséllyel gyógyítható, és egészséges táplálkozással, rendszeres testmozgással és a stressz kezelésével kialakulásának esélye is csökkenthető. Mindemellett a hölgyeknek mindenképpen érdemes részt venniük a rendszeres szűrővizsgálatokon, hiszen ezek révén felismerhetőek a korai elváltozások, amelyek időben történő kezelése életet is menthet.

Minden nő számít! Októberben a mellrák ellen!