Sikeres rákellenes nőgyógyászati szűrőnap

Sikeres rákellenes nőgyógyászati szűrőnapot rendezett a Szent János Kórház a Kútvölgyi Szakrendelőben.
Sokan éltek a nyílt nap adta lehetőséggel, nagy örömünkre szolgál, hogy hamar beteltek az időpontok, nagy volt az érdeklődés a szűrővizsgálatokra. Szombaton délelőtt szakorvosok végezték a mammográfiás és nőgyógyászati szűréseket. Az októberben hirdetett mellrák elleni kampányunk keretében igyekszünk megragadni minden lehetőséget a szűrővizsgálatok népszerűsítésére és felhívni az érintett korosztály figyelmét a megelőzésre. Ennek köszönhetően a korábbi években is sikerült jó eredményeket elérnünk, több esetben komolyabb betegségek kialakulását is sikerült megelőzni. Hosszútávon fontos a szűrésekre való odafigyelés, és az ezeken történő megjelenés.
,,A mammográfiás emlőrákszűrés megjelenési aránya maximum negyven százalék, ami nagyon kevés, pedig a szűrésből kiemelt, nem tapintható daganatok gyógyulási aránya közel kilencven százalék. Ezért is mondjuk, hogy a mammográfia életet menthet.” mondta a mammográfiás szűrést végző dr. Nahm Krisztina.
Európában a 35 és 59 év közötti nők körében a mellrák a leggyakoribb halálok, holott a betegség esélye harminc százalékkal csökkenthető lenne rendszeres szűréssel és az időben megkezdett terápiával. Kórházunk kampányához csatlakozott a BioFunghi, az Aldi, a Kifli.hu és a Tesco vállalata is, októberben a Go-Pink kampányban résztvevő termékek megvásárlásával 5 Ft-tal támogatják a vásárlók Kórházunk törekvéseit.