Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Osztály felújítása

Videó sorozatunk új részében a Budai Gyermekkórház Ali utcai Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Osztályára látogattunk el. Korábban már beszámoltunk arról, hogy a Dr. Lóránd Blanka nevét viselő fejlesztési terv keretében 2020-tól megkezdődtek a munkálatok az országos jelentőségű szakmai műhely infrastrukturális feltételeinek javítása érdekében. Videónkban a 25 ágyas osztály 3 emeletes felújított épületét mutatjuk be. Minden szinten sor került tisztasági festésre, álmennyezet kialakítására, falvédő panelek elhelyezésére, a mosdók burkolatcseréjére, új világítás és elektromos hálózat kiépítésére, valamint a két felső szinten légkondicionálás szolgálja a betegek és dolgozók kényelmét. Az alagsori járóbeteg és konzultációs rész váróteremmel gazdagodott, az első emeleti konyha a felújítás mellett új bútorokkal és gépekkel bővült. A felső szinten hangszigetelt rendelők várják a betegeket. A külső terület a vakolat és az erkélyrácsok javításával, a lépcsők felújításával öltött új külsőt, illetve lépcsők kialakítása könnyíti meg a foglalkoztató ház megközelítését. A kormány támogató döntése alapján a felújítási folyamatok nem állnak meg ezen a ponton, a következő években 1,26 milliárd forintos támogatás teheti lehetővé a Baba utcai, úgynevezett Járitz-villa műemléki szempontokat is figyelembe vevő felújítását. Ennek eredményeképp kialakíthatunk még 12 nappali kórházi helyet is a már meglévő 25 rehabilitációs fekvőbetegágy kapacitás mellett, illetve 32 szakorvosi és 120 nem szakorvosi órával a járóbeteg kapacitás is a kétszeresére növekedhet.