Mellrák elleni szűrőhét

2022.10.15-én a MomKultban rendezett mellrák elleni kerekasztal beszélgetésen kollégáink felvilágosító és figyelemfelkeltő témák mentén adtak tájékoztatást érthetően szűrésről, terápiákról, műtétről, a betegség pszichére gyakorolt hatásáról. Megtekinthető: https://www.facebook.com/mellrakinfoegyesulet/videos/1224935585020332/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=sharing

Eközben idén is megszervezésre került a mellrák elleni lakossági szűrőnap a Kútvölgyi Szakrendelőben. A páciensek mammográfiás és nőgyógyászati prevenciós szűrésre tudtak előzetesen bejelentkezni. Az egészségmegőrzés fontos eleme a megelőzés, fontosnak tartjuk a betegségek korai stádiumban történő felfedezését, mert így lényegesen javítható a betegek gyógyulási esélye. Hangsúlyozzuk, hogy ha évente legalább egyszer időt szánunk a szűrővizsgálatokra, akkor sok olyan betegség megelőzhető, amelynek később súlyos következménye is lehet.