Magyar Ápolók Napja

A Szent János Kórház vezetői a kórház területén álló Kossuth Zsuzsanna szobor megkoszorúzásával minden évben kifejezik az egészségügyi szakdolgozók munkája iránti tiszteletüket. Ezen a napon Kossuth Zsuzsannára, Magyarország első főápolójára emlékezve, és az ápolói hivatást gyakorlók megbecsülésének jeleként ünnepeljük a Magyar Ápolók Napját. Az ápolói szakma nem csak egy munka, hanem hivatás, ma azokat köszöntjük és ünnepeljük, akik fáradhatatlanul dolgoznak betegeinkért nap mint nap. Hálával és köszönettel tartozunk ápoló és szakdolgozó munkatársainknak!