2022 kórházi gyermekorvosa

Kiosztották a Családháló díjakat, melyek közül a „2022 kórházi gyermekorvosa” kategória díját Dr. Kőnig Róbert gyermeksebész, kórházunk gyermeksebész adjunktusa, osztályvezető-helyettese vehette át. Az elismerést olyan szakemberek vagy intézmények kapták, akik gyerekekért való munkájuk során sokat vagy kiemelkedőt tettek a családokért.
Dr. Kőnig Róbert tanulmányait a Szegedi Tudomány Egyetemen végezte, ahol mentőtiszti diplomát is szerzett. A Semmelweis Orvostudományi Egyetemen szerezte gyermeksebész szakorvosi képesítését, jelenleg pedig kórházunk adjunktusa, a Gyermeksebészeti és Traumatológiai Osztály, osztályvezető helyettese. A szülők és gyermekek körében is nagyon népszerűvé vált, innovatív gyógyító módszerei, az értük tett törekvései nagyban hozzájárulnak a kisbetegek gyógyulásához és félelmeik csökkentéséhez a kórházban töltött idő alatt. Videós sorozatában (Kőnig doki helyreteszi) a gyermekek nyelvén ismerteti meg a különböző sérülések, betegségek legfontosabb tudnivalóit. Hálásak vagyunk elkötelezett munkájáért,gratulálunk az elismeréshez!