62. Neves Fórum

Kórházunk adott helyet a 62. NEVES Fórumnak. A mai napon az auditoriumban megtartott szakmai rendezvényt Molnár Beatrix ápolási igazgató nyitotta meg. A rendezvény kiemelt témája a humánerőforrás és a betegbiztonság kapcsolata. A vitaindító előadást követően Bódi Mariann, kórházunk minőségirányítási osztályvezetője moderálta a rendezvényt. A felkért előadók bemutatták a témával kapcsolatos mindennapi nehézségeket, valamint megoldási javaslataikat, jógyakorlataikat. Az előadásokat követően lehetőség nyílt a téma megvitatására és a felmerülő gondolatok megosztására.

Az Egészségügyi Menedzserképző Központ, a NEVES (NEm Várt ESemények) Program szakmai koordinátoraként, annak tanulságai alapján “Betegbiztonsági Fórum” néven, szakmai rendezvénysorozatot hívott életre, amelynek célja a betegbiztonság javítása, módszertani ajánlások kidolgozása, a kölcsönös tapasztalatcsere, információ-átadás, tanulás, és végső soron a gyakorlatban hasznosítható ajánlások kidolgozása.