Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj

Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj szavazás szórólapja
Szavazzanak kórházunk orvosaira!
Elkezdődött a szavazás a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjra! Külön öröm számunkra, hogy korábbi vagy jelenlegi pácienseink 26 kiváló kollégánkat jelölték a díjra.
Fontos tudnivalók: szavazni 2024. február 19. – 2024. március 19. között lehet. A szavazás során a jelölt orvos nevét a legördülő listából lehet kiválasztani. A szavazási időszak alatt egy e-mail címről csak egy szavazat érkezhet!
Orvosaink, akiket Önök a díjra jelöltek:
Al-Muhanna Nadim – neurológus
Altmann Anna – gyermek neurológus
Blatniczky László – gyermekgyógyász, diabetológus
Czégeni Anna – diabetológus
Csicsenkov Péter – urológus
Fekete Cintia – belgyógyász,
Fuszek Péter Rudolf – gasztroenterológus
Illés Ildikó – tüdőgyógyász
Kapás István – neurológus
Komlósi Piroska – csecsemő- és gyermekgyógyász
Liktor Balázs – fül-orr-gégész
Medveczky Erika – csecsemő- és gyermekgyógyász, gyermekideggyógyász, mozgásszervi rehabilitációs szakorvos
Mona Tamás – gyermeksebész
Nyáry István – idegsebész
Pataki Gergely – gyermek plasztikai sebész
Princzkel Erzsébet – neonatológus
István Gábor – sebész
Stadler Péter Pál – kardiológus
Szabados Béla – szülész-nőgyógyász (DUNAMENTI REK)
Szabó Miklós – gasztroenterológus
Szalai Milán – szülész-nőgyógyász (DUNAMENTI REK )
Szloboda Péter – idegsebész
Tóth Gábor Tamás – belgyógyász, gasztroenterológus
Valálik István – idegsebész
Varga Réka – pszichiáter
Zaránd Attila – sebész, proktológus
2017-ben volt 80 éve, hogy Szent-Györgyi Albert kutatásainak elismeréseképp átvehette az orvosi és fiziológiai Nobel-díjat. Az évforduló alkalmából a Goodwill Pharma az Egészségért Közhasznú Alapítvány hagyományteremtő szándékkal létrehozta a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjat, amelyet minden évben munkájuk elismeréseként olyan orvosoknak szeretne adományozni, akiket a szakmai zsűri és a páciensek is érdemesnek tartanak arra.
A díjra olyan szakembereket lehet jelölni, akik cselekedetükkel megmentették betegük életét, vagy a mindennapi orvosi munkájuk során olyan elhivatottsággal praktizálnak, melyben rendkívüli odaadással, tudományos igényességgel és humanitárius szemlélettel segítenek a hozzájuk fordulókon.
Minden kollégánk nevében köszönjük a jelöléseket!