Forradalmi eljárás az érszűkületek megszüntetésében

Orvosok érszűkületet gyógyító eszközt tesztelnek egy workshop napon
A súlyos, perifériás érszűkületek egy részénél a meszesedés mértéke olyan súlyos, hogy hagyományos eljárásokkal nem gyógyítható eredményesen. Ezen esetek kezelésére az elmúlt évtizedekben számos új módszert fejlesztettek ki, melyek között forradalminak számít a mészgyűrű feltörését és elporlasztását lehetővé tevő shock wave eljárás, mely már kórházunkban is elérhető.
Integrált Radiológiai Osztályunk szervezésében radiológus, érsebész és belgyógyász orvoskollégáink a mai napon, közösen tartott hands-on workshop keretén belül tesztelték az eszköz használatát és osztották meg egymással ismereteiket, eddigi tapasztalataikat.