Sikeres intervenciós onkoradiológiai tumorterápia

A daganatos betegségek kezelésére világszerte egyre modernebb eljárásokat alkalmaznak. Ilyen például az Integrált Radiológiai Osztályunk Intervenciós Részlegén is rutinszerűen végzett éren keresztüli tumorterápia, mellyel legutóbb egy 63 éves nőbetegünk májdaganatát pusztították el mindössze három kezelés alkalmával.
A betegnél 2021-ben diagnosztizáltak vastagbélrákot, aminek már akkor is máj áttétje volt. Az áttét a műtéti beavatkozás utáni, hosszú kemoterápia ellenére is folyamatosan nőtt. A tumor szinte már az egész májban elburjánzott. A pácienst ekkor kezdték el kezelni Integrált Radiológiai Osztályunkon, ahol transarterialis tumorterápiát alkalmazva közvetlenül a daganatba juttatták a gyógyszert, amit a beteg addig szisztémásan és eredménytelenül kapott csak.
A kiinduló és a kezelést követő PET-CT képanyagon látható, hogy a daganat aktivitásmentes, teljesen elpusztult, mindössze három kezelést követően.
Integrált Radiológiai Osztályunk eljárásának előnye még, hogy a gyógyszer lokális terápiás ereje kiemelkedő, ha direkt a tumorba juttatják, az ott kifejtett hatás mellett pedig a kezelésnek szisztémás mellékhatása sincs.