Sovány Ildikó az Év IBD Nővére

Magyarországon közel 45 ezer ember él együtt az IBD (Inflammatory Bowel Disease, magyarul gyulladásos bélbetegségek) nevű gyógyíthatatlan kórral, amely a Crohn-betegség és a colitis ulcerosa összefoglaló neve.
A Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesülete az IDB világnaphoz csatlakozva idén is megrendezte az IBD napot. Az idei rendezvényen első alkalommal adták át „Az Év IBD Nővére” díjakat, melyet mások mellett megkapott Sovány Ildikó, kórházunk I. Belgyógyászat – Gasztroenterológiai Osztályának szakápolója is.
A díj megalapításával és a betegek által legjobbnak tartott nővéreknek történő odaítélésével az Egyesület elismerését és köszönetét fejezi ki munkájukért.
Gratulálunk a díjhoz!