Integrált Radiológiai Osztály

10. épület

Telefonszám: 06 1 458 4509

Email cím: mammografia@janoskorhaz.hu

Időpontot kérni telefonon munkaidőben lehet.

Információk az osztályról

(kattintson a megfelelőre)

• Kétféle betegvizsgálat létezik a szűrés és a komplex emlővizsgálat
  • 2-2 felvételt készít az asszisztens lágy sugárral mindkét emlőről.
    Szükség esetén kiegészítő felvételek készülnek, de már az orvossal egyeztetve.
    A vizsgálat kellemetlenséggel járhat mert az emlőket a jó minőségű felvétel érdekében egyenletesen kissé össze kell nyomni.
    A sugárterhelés nem magas, a becsült értékről az asszisztensnőtől kaphat tájékoztatást a beteg.
  • Az ultrahang 35 év felett kiegészítő vizsgálat, rákszűrésre nem alkalmas.

Amennyiben további kérdése van, forduljon bizalommal a vizsgálatot végző asszisztenshez, vagy orvoshoz.

Terhességet vagy annak gyanúját és a szoptatást is kérjük jelezze az asszisztensnőnek a vizsgálat előtt.

Az emlőszűrésről részletesebben:

Magyarországon a népegészségügyi emlőszűrés 45-65 év között két évente történik.

A hölgyeknek behívólevél érkezik a postával (nem kell külön beutaló), mely tartalmazza az időpontot, ami szükség esetén módosítható az adott szűrőállomáson.

EESZT-ben meglátható az eredmény. Ilyenkor nincs lelet, csak értesítés.

Átlagosan a hölgyek 6%-át hívjuk vissza kiegészítő vizsgálatra, de ez nem feltétlenül jelent emlőrákot, hiszen gyakoriak a jóindulatú elváltozások, pl. cysták.

A vizsgálat nem fáj, csak kissé kellemetlen.

A korszerű gépeknek kisebb a sugárterhelése.

Komplex emlővizsgálat:

A panaszos betegek vizsgálatát komplex módon végezzük. Ez beutaló köteles vizsgálat!

Először a mammográfia történik gyakorlott asszisztensekkel, majd a páciens találkozik a szakorvossal, aki kérhet kiegészítő felvételeket, végezhet ultrahang vizsgálatot.

Amennyiben eltérés van, a következő lépésként cytológiai vagy szövettani mintavétel végzünk.
Természetesen a felmerülő kérdésekre közben válaszol és negatív esetben megbeszélik a következő vizsgálat javasolt idejét.

Az ultrahang vizsgálat önmagában nem alkalmas sem az emlőrákok elsődleges diagnosztikájára, sem szűrésre, 30 év felett a mammográfia kiegészítője.
A mammográfia nem megelőzi, hanem segít időben felismerni a betegséget, hiszen az eredményes gyógykezelés után a hölgyek teljes életet élhetnek, ez a legfontosabb!

Rendelési idő 2024. január 1-től:

Hétfő8:00-14:00dr. Lakatos Ilona
 14:00-18:00szűrés
Kedd8:00-14:00dr. Várhelyi-Dienes Anna
Szerda8:00-14:00dr. Várhelyi-Dienes Anna
Csütörtök8:00-14:00dr. Várhelyi-Dienes Anna
Péntek8:00-14:00szűrés
Dr. Lakatos Ilona
Dr. Várhelyi- Dienes Anna
Dr. Kozics Dóra
A szűrésben résztvevő orvosok

XII. kerület, Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Csapdi, Etyek, Gyermely, Mány, Nagykovácsi, Páty, Perbál, Solymár, Szomor, Telki, Tök, Zsámbék, Herceghalom, Remeteszőlős